Przyszłość zaczyna się dziś

Edukacja nigdy więcej nie powinna być w głównej mierze przekazywaniem wiedzy, ale musi przyjąć nową formę, szukając uwolnienia dla ludzkich możliwości.

Dr Maria Montessori

Terenowe GRY EDUKACYJNE

Nasze gry łączą naukę z zabawą i aktywnym wypoczynkiem w plenerze, rodzą zainteresowanie dzieci historią i kulturą naszego kraju, pobudzają kreatywność; mają charakter więziotwórczy, prorodzinny  i integracyjny; krzewią wartościowe postawy społeczne; zaspokajają potrzebę rozwoju  i konstruktywnego spędzenia wolnego czasu. 

Luneta Czasu i córki Beskida, czyli skąd się wzięła Wisła

Podczas gry dzieci poznały legendę związaną z powstaniem Wisły, ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Z zasadami bezpiecznego odpoczynku w okolicach wody zapoznał dziecKapitan Wyderka  z Policji Rzecznej. Grę finansowało Biuro Edukacji M. St. Warszawy

Polacy nie Gęsi, czyli powiedzenia i przysłowia polskie

Gra odbyła się w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych".

Luneta Czasu i odsiecz wiedeńska


Luneta Czasu i chrzest Polski


Luneta Czasu i tradycje wielkanocne

Luneta Czasu i fortepian Chopina

Gra ma na celu przybliżenie sylwetki Fryderyka Chopina i jego twórczości. Chcemy pokazać związek kompozytora z Warszawą i Uniwersytetem Warszawskim. Gra ma wyzwolić w dzieciach chęć do obcowania z muzyką klasyczną jako zwykłym elementem życia.

Dzieci przeniosą się w czasy, gdy Frycek mieszkał w Warszawie. Dowiadują się ciekawych rzeczy o dzieciństwie i zainteresowaniach młodego Chopina.

Luneta Czasu i staropolskie zwyczaje świąteczne

Luneta Czasu i powstanie warszawskie

Gra ma na celu rozbudzenie postaw patriotycznych poprzez pokazanie dzieciom, jak Polacy wystąpili przeciw okupantowi podczas II wojny światowej. Główny nacisk został położony na życie społeczne. Dzieci dowiedzą się, jak wyglądało życie podczas powstania. Poznają ważne dla Polaków znaki i symbole. Szczególnie podkreślona zostanie ważność edukacji dzieci i młodzieży podczas wojny jako elementu patriotyzmu, bez którego odbudowa wolnej ojczyzny byłaby niemożliwa.

Luneta Czasu i droga do niepodległości

Podczas tej gry dzieci przenoszą się w rok 1918. Tym razem Luneta Czasu pokazuje im jak Polska walczyła o niepodległość i jak po 123 latach odzyskała wolność. Dzieci spotykają wiele tajemniczych postaci. Mają też dużo zadań do wykonania. Nie jest to łatwe, ponieważ przeszkadza im tajna carska policja. Na najwytrwalsze dzieci czeka nagroda. Poznają one... No właśnie. Kogo? To niespodzianka przygotowana dla wszystkich uczestników gry ulicznej Luneta Czasu.

Nad projektem Honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP pani Anna Komorowska.


Luneta Czasu i Konstytucja 3 maja

Luneta Czasu to wyjątkowy skarb, który prowadził dzieci na Zamek Królewski w Warszawie, gdzie przed obrazem Jana Matejki „Konstytucja 3 maja” zaczęły dziać się niezwykłe rzeczy. Pojawił się sam król Stanisław August Poniatowski i chłopiec o imieniu Tadeusz.

I tak rozpoczęła się tajna misja...

Dzieci biegały po Starym Mieście, szukając postaci z XVIII wieku. Spotkały m.in. Matejkę, Kołłątaja, marszałka Małachowskiego. Wykonanie zadań nie było łatwe, gdyż na każdym kroku można było spotkać szpiegów przeciwników króla. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i uczestników gry przyjął w sali tronowej sam Stanisław August Poniatowski, który uroczyście podpisał konstytucję.


Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne w różnych krajach i kulturach

Skąd wzięły się kolędy? Gdzie po raz pierwszy pojawiła się choinka? Co wspólnego z Bożym Narodzeniem może mieć czarownica? I czy istnieje Święty Mikołaj? Na te i wiele innych pytań dzieci znalazły odpowiedzi podczas gry terenowej: "Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne w różnych krajach i kulturach".


Luneta Czasu i historia PORSCHE

Jest to gra przygotowana specjalnie na zamówienie miłośników marki Porsche :)